INVEX-B uygulamasında elektronik İmza türlerinden mobil imza tercih edilmiştir. Mobil imza, elektronik imzanın cep telefonu gibi GSM cihazlarında kullanımını sağlayan bir servistir. Mobil imza eksperlerin zamanlarının çoğunu sahada geçirdikleri düşünülülerek usb çubuk, akıllı kart gibi herhangi bir sertifika taşıyıcısına ihtiyaç duymadan akıllı telefonlarla imza atabilmeleri amacıyla tercih edilmiştir.

Gayrimenkul değerleme süreci tamamlandıktan sonra imzaya açılan ilgili değerleme raporu Değerleme Uzmanı  ve Sorumlu Değerleme Uzmanı  tarafından ayrı ayrı imzalanmaktadır. İmzalama süreci tamamlanan değerleme raporları kurumsal elektronik arşivde saklanmaktadır. Değerleme raporlarının mobil imza ile imzalanması ile hem değerleme hizmeti sunan değerleme şirketi tarafında hem de değerleme hizmeti alan banka tarafında ciddi oranda zaman ve maliyet tasarrufu sağlanması beklenmektedir. 

INVEX Mobil Uygulaması Güncellendi

İlk olarak Android cihazlar için yayınlanan güncelleme ile pek çok yeni özellikle eklenirken mevcut özelliklerde çeşitli iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni eklene özellikler içinde artırılmış gerçeklik ve parsel sorgulama gibi konum bazlı özellikler öne çıkmaktadır.

INVEX