İlk olarak Android cihazlar için yayınlanan güncelleme ile pek çok yeni özellikle eklenirken mevcut özelliklerde çeşitli iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni eklene özellikler içinde artırılmış gerçeklik ve parsel sorgulama gibi konum bazlı özellikler öne çıkmaktadır.

Gayrimenkul değerleme raporlarının mobil imza ile imzalanmasını sağlayan çalışmalar sonuçlandırılmıştır. Kullanım aşamasında hukuki açıdan ıslak imza ile aynı geçerlilik koşullarına sahip olan elektronik imza, değerleme raporlarının hızlıca arşivlenmesini sağlamaktadır.

Arayüzü yenilenen ve pek çok yeni özellik eklenen INVEX-D yeni sürümü v2 test kullanımına açılma aşamasına gelmiştir.

Büyük veri konusunda deneyimli iş geliştirme ekibimiz, EMO’nun Matematik Köyü’nde düzenlediği 4 günlük “Büyük Veri ve Madenciliği” konulu akademik kampa katılmıştır.

INVEX-D uygulamasına STATEX parsel veritabanına erişim olanağı sunan "Parsel Sorgulama" veri görselleştirme aracı dahil edilmiştir.

Çalışmaları devam eden INVEX Android ve iOS Mobil uygulamalarının yeni arayüz özellikleri belirlenerek çalışmalara başlanmıştır.

INVEX kullanan bankaların ilgili birimleri ziyaret edilerek TAKBİS entegrasyonu ve elektronik imza başta olmak üzere çalışılan konular ile ilgili önerileri alınmıştır.

Ülkemizdeki çeşitli bankalarda Gayrimenkul Değerleme ve Kontrol Uzmanı olarak görev yapan Cem Yılmaz, Kurumsal İş Geliştirme Yöneticisi olarak Key İnternet`de göreve başlamıştır.

Kuruluşunun ardından Bilgi Sistemi arayışında bulunan Aksora Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., tercihini INVEX’ten yana kullanmıştır.

INVEX-D uygulamasına çalışmaları bir süredir devam eden ve değerleme uzmanları için referans kaynakları içeren STATEX Veritabanları ve Veri Görselleştirme araçları da dahil ediliyor.

Sektörün önde gelen değerleme şirketleri ve bankalarında yer alan gayrimenkul değerleme uzmanlarıyla, gayrimenkulleri etkileyen değişkenler konusunda bilgi alış verişi sağlanmıştır.

INVEX-D Uygulaması yeni sürümü ile ilgili çalışmalar kapsamında değerleme şirketlerine hizmet sunan çözüm ortakları ile ilgilide bir uygulama geliştirilmesi gerektiği gözlenmiştir.

INVEX Banka Uygulamasında (INVEX-B) çeşitli performans kriterlerine göre oluşan bölge hedeflerine göre Otomatik Değerleme Şirketi Görevlendirme yapısı kullanıma başladı.

Gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından yoğun olarak tercih edilene ve 50`den fazla şirket tarafından kullanılan INVEX -D Uygulamasına erişim aracı olan INVEX Mobil yenileniyor.

INVEX-D Uygulaması yeni sürümü, değerleme şirketlerinin hizmet aldığı çözüm ortakları ile ilgili yeni özellikler içerecek şekilde geliştirilmektedir.

INVEX, HPOTEX ve INFOREX kullanan müşterileri kapsayan ve altı aylık periyodla yapılan memnuniyet ölçüm anket çalışması tamamlanmıştır.

Gayrimenkul değerleme şirketlerinin değişen organizasyon yapılarına uyumlu olarak INVEX-D Uygulaması yeni sürümü bölge-şube yapısına uyumlu olarak geliştirilmektedir.

INVEX Gayrimenkul Değerleme Bilgi Yönetim Sistemi`nin kardeş projesi olan STATEX ile Gayrimenkul Değerleme Sektörü için "Büyük Veri" dönemi başlıyor.

Ülkemizdeki çeşitli bankalarda Gayrimenkul Değerleme ve Kontrol Uzmanı olarak görev yapan Buket Gülşen, Kurumsal İş Geliştirme Direktörü olarak Key İnternet`te göreve başlamıştır.

Yeni gayrimenkul değerleme şirketlerinden biri olan VERA, büyüme hedefleri doğrultusunda Bilgi Sistemi konusunda tercihini INVEX’ten yana kullanmıştır.

Kuruluşunun ardından ilk olarak Bilgi Sistemi arayışında bulunan Marka Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., tercihini INVEX’ten yana kullanmıştır.

Gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından yoğun ilgi gören ve yılda bir milyondan fazla "gayrimenkul değerleme" sürecinin yönetildiği INVEX-D Uygulaması yeni sürümü için müşterilerimiz tarafından yoğun biçimde yeni isteklere ilişkin geri bildirimler iletilmektedir.

Ülke genelinde mülkiyet bilgilerinin bilgisayar ortamına aktarılıp her türlü sorgulamanın yapılabilmesini amaçlayan ve en temel e-devlet projelerinden birisi olan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) ile Odeabank Gayrimenkul Değerleme Bilgi Yönetim Sistemi INVEX entegrasyonu başarıyla tamamlandı.

Gayrimenkul Değerleme Şirketleri tarafından yoğun ilgi gören ve yılda bir milyondan fazla Gayrimenkul Değerleme sürecinin yönetildiği INVEX-D Uygulaması yeni sürümü için müşterilerimiz tarafından yoğun biçimde yeni isteklere ilişkin geri bildirimler iletilmektedir.

Ülkemizde bireysel ve ticari bankacılık hizmeti sunan en büyük özel banka olan Türkiye İş Bankası, Gayrimenkul Değerleme Bilgi Sistemi olarak INVEX`i tercih etmiştir.

Gayrimenkul Değerleme Şirketleri tarafından yoğun ilgi gören INVEX-D Uygulaması yeni sürümü için teknolojik gelişmeler ve müşteri beklentileri dikkate alınarak geliştirme çalışmalarına başlanmıştır.

Uluslararası çeşitli kurumlarda araştırmacı ve yönetici olarak görev alan Dr. Ali Gürkan, İş Geliştirme Birimi Yöneticisi olarak Key İnternet`de göreve başlamıştır.

Kurumsal ölçekli pek çok PHP projelerinin geliştirilmesinde görev alan Hamide Yüce Yazılım Geliştirme Birimi Yöneticisi olarak Key İnternet`de göreve başlamıştır.

50`den fazla Gayrimenkul Değerleme Şirketi tarafından tercih edilen INVEX-D Uygulaması, sahip olduğu yeteneklerini artırarak kapsamını genişletmek amacıyla yenileniyor.

INVEX-D uygulamasında TCMB tarafından istenilen Ticari Gayrimenkul Endeksi ile ilgili geliştirme çalışmaları tamamlanmıştır.

INVEX Değerleme Şirketi Uygulaması kullanan bazı müşterilerimiz, uygulama kullanıcıları tarafında yüklenen dosyaların merkez ofislerindeki sunuculara yedeklenmesini tercih etti.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararına göre 2015 yılı için güncellenen Gayrimenkul Değerleme Asgari Ücret tarifesi ile ilgili değişiklikler her bir banka INVEX-B uygulamasında gerçekleştirilmiştir.

INVEX-B uygulamasında TCMB tarafından istenilen Ticari Gayrimenkul Endeksi ile ilgili geliştirme çalışmaları tamamlanmıştır.

Gayrimenkul Değerleme sektörünün ilk firmalarından biri olan Ekol Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş, Bilgi Sistemi konusunda tercihini INVEX`ten yana kullanmıştır.

Kurumsal yazılım geliştirme projelerinde Java Teknolojileri kullanımına başlayan Key İnternet, böylelikle müşteriye özel çözümlerinde farklı sunucu platformları için seçenekler sunmaktadır.

TCMB tarafından "Ticari Gayrimenkul Fiyat Endeksi" oluşturmak amacıyla veri toplama çalışmaları için duyuru yayınlamıştır. INVEX-B uygulamasında duyuru kapsamında istekler için geliştirme çalışmalarına başlanmıştır.

Gayrimenkul Değerlendirme şirketi görevlendirmelerinde kapsamlı performans analizleri sonucu belirlenen ilçelerden oluşan gruplara özgü oranlar kullanılmaktadır.

2011 yılında kurulan İnvest Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş, Bilgi Sistemi konusunda tercihini INVEX`ten yana kullanmıştır.

Uzun yıllar uluslararası web projeleri gerçekleştiren Mert İzci Proje Geliştirme Birimi Yöneticisi olarak Key İnternet`te göreve başlamıştır.

INVEX Değerleme Şirketi Uygulaması (INVEX-D) kullanan müşterilerimize iş sürekliliği yaklaşımımız dolayısıyla uzun süredir birden fazla lokasyonda yedekleme hizmeti vermekteyiz. Artık isteyen müşterilerimize kendi lokasyonlarında da yedekleme yapabilmek için süregelen çalışmalar tamamlanarak kullanıma alınmıştır.

2008 yılından bugüne, müşterimiz olan Gayrimenkul Değerleme Şirketi sayısı 50’ye ulaştı. Yedi yıl boyunca INVEX`e ilgi gösteren ve tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ederiz.

Vizyonunu “Disiplinler arası bilgi birikimini en etkin şekilde kullanarak konusunda marka olmak ve uluslar arası arenada yerini almaktır.” şeklinde belirleyen ARGE, Bilgi Sistemi konusunda tercihini INVEX’ten yana kullanmıştır.

"INVEX Mobil Uygulaması" artık banka INVEX uygulamalarına erişim yeteneği kazanmıştır. Bir süredir geliştirme çalışmaları devam eden bu özellik INVEX MOBİL’in yayınlanan 1.2 sürümü ile Odebank’a hizmet veren tüm değerleme şirketlerinin kullanımına sunulmuştur.

Gayrimenkul Değerleme Şirketi kullanıcıları tarafından INVEX uygulamasına girilmiş olan taleplerin fiili kullanım nitelikleri baz alınarak yıllara göre toplam rapor sayısı ve raporlara ait toplam değer bilgilerinin görüntülenebildiği ‘Yıllara Göre Değerleme Raporu Listesi’ özelliği kullanıma alınmıştır.

Özellikle iş yoğunluğu fazla olan gayrimenkul değerleme şirketi müşterilerimiz için çok faydalı olabilecek bu uygulama ile; üzerinde işlem olmayan denetmenler ve denetim aşamasında olup herhangi bir denetmen tarafından alınmamış işlerin bilgileri şirket yöneticilerinin e-posta adreslerine her saat başı bildirilecektir.

Key İnternet tarafından belirli aralıklarla düzenlenmesi planlanan Müşteri Memnuniyeti Haftalarından ilki 22-28 Eylül Haftasında gerçekleştirilmiştir.

Türk Standartları Enstitüsü’nde 24-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi’ne Key İnternet personeli tarafından katılım sağlanmıştır. Üç gün boyunca süren eğitimde bilgi güvenliği temel kavramları ve terimleri tanımlanmış, risk analizi oluşturma yöntemleri açıklanmış ve örnek bir risk analizi oluşturulmuştur.

TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurulumu çalışmaları kapsamında Key İnternet çalışanlarına 27.09.2014 tarihinde alanında öncü bilgi güvenliği firması tarafından TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi verilmiştir.

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti. iş sürekliliği planını; acil ve beklenmedik durumlarda da müşterilerine vermekte olduğu hizmetin mümkün olan en az zararla devam etmesini, en olumsuz koşullar altında dahi müşteri memnuniyetinin sürdürülebilmesi üzerine kurmuştur.

Key İnternet; müşterilerinin istek, görüş ve şikâyetlerini öğrenmek amacıyla 22 Eylül haftasını `Müşteri Memnuniyeti Haftası` olarak belirledi. Belirli aralıklarla düzenlenecek olan Müşteri Memnuniyeti Haftalarında Key İnternet, hem hizmetleriyle ilgili kampanyalar düzenlemeyi hem de müşterilerinin görüşlerini öğrenmek için çeşitli toplantılar ve görüşmeler yapmayı planlamaktadır.

Müşterilerimizin ve diğer ilgili tarafların istek, görüş ve şikâyetlerini tarafımıza iletebilmesi amacıyla TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemimize, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi entegre edilmiştir.

7 Temmuz 2004 tarihinde 2 kurucu ortak tarafından Ankara’da faaliyetine başlayan Key İnternet Hizmetleri Ltd.Şti., özgün hizmet yolculuğunda 10 yılı geride bıraktı.

Yönetim sistemlerimiz, dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşlarından Bureau Veritas Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) ve UKAS (United Kingdom Accreditation Service) akreditasyonuna sahip TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle ve Bureau Veritas akreditasyonlu TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesi ile taçlandırılmıştır.

TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmaları kapsamında tüm iş süreçlerimizde iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yapılmış, iş süreçlerimizin tümü dokümante edilmiştir.

2014 yılının ilk yarıyılını kapsayan “Müşteri Memnuniyet Araştırması” sonuçlarına göre kurumsal müşterilerinin memnuniyet oranının %88 olduğu tespit edilmiştir.

Kullanıma sunulduğu andan itibaren ilgiyle karşılanan “INVEX Mobil Uygulaması” ile ilgili kullanıcılar tarafından iletilen istek ve hatalar ile ilgili çalışmalar yapılmış ve 30 Mayıs 2014 tarihinde yeni sürüm yayınlanmıştır.

Banka INVEX uygulamaları üzerinde gayrimenkul değerleme raporunun onay verildiği adım olan denetmen adımından sonra ekspertiz birimine gönderimi anında e-imza kullanılarak imzalanması amacıyla e-imza modülünün geliştirme çalışmalarına başlanmıştır.

INVEX uygulaması içinde artan işlem sayıları ve daha ayrıntılı hale gelen kullanıcı istekleri nedeniyle uygulama içindeki tüm liste sayfaları ayrıntılı şekilde incelenmiş daha hızlı raporlama için bazı liste sayfaları yeniden geliştirilmiştir. Bilgi teknolojilerindeki güncel gelişmelere paralel olarak INVEX`te zaman zaman bilgi güvenliğini arttırıcı çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

INVEX`te herhangi bir değerleme çalışmasına ait fotoğraflar incelenirken, ilgili fotoğrafın küçük görünümünün (thumbnail) yanında veya bu görünümün üzerinde imleç bekletildiğinde exif bilgileri görüntülenmektedir.

Uzun zamandır geliştirme ve test çalışmaları devam eden, banka ve değerleme şirketi INVEX uygulamalarının entegrasyonu pilot kullanıma geçmiştir. Entegrasyon çalışmasının tamamlanan bu ilk fazında değerleme sürecinin iki aşamasında uygulamalar arası bilgi akışının sağlanması hedeflenmiştir.

"ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri" belgelendirme çalışmaları kapsamında devam etmekte olan şirket içi eğitimlere bir yenisi daha eklendi. INVEX yazılım ekibine, alanında öncü bir bilgi güvenliği firması tarafından verilen "Güvenli Yazılım Geliştirme" eğitimlerinin ilki mart ayı içerisinde başarıyla tamamlandı.

INVEX kullanıcılarının ilgiyle beklediği IOS ve Android uygulaması, Apple APP Store ve Google Play’de yerini aldı. Gayrimenkul değerleme sürecinde, değerleme uzmanının pek çok veriyi hızlı ve kolay girişini sağlayan INVEX Mobil Uygulaması 1 Temmuz 2014`e kadar ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

Ülkemizdeki genç bankalardan Odeabank, büyüme hedefleri doğrultusunda Gayrimenkul Değerlendirme çalışmalarına özel önem vermektedir. Bu nedenle Odeabank daha faaliyetinin ilk yılında INVEX’i tercih ederek gayrimenkul değerleme sürecini hızlandırmayı ve verimli hale getirmeyi amaçlamıştır

INVEX’te yapılan geliştirme çalışmaları sonucunda, artık denetmen kullanıcısı sadece pozitif puan ile değil, aynı zamanda negatif puan ile de hata durumlarını değerlendirebilecektir.

Yapılan geliştirme çalışmaları sonrasında, koordinat bilgilerinin girildiği aşamada hem enlem ve boylam bilgilerinin biçimi, hem de ülke sınırı kontrolü INVEX tarafından yapılmaktadır.